Вести


Покрајина помаже формирање кластера метлара

Нови Сад , 14. март 2013.
-A A +AПокрајина помаже формирање кластера метлара.

Нови Сад , 14. март 2013. .

Нови Сад, 14. март 2013. године - У Селенчи је јуче одржан састанак представника Покрајинског секретаријата за привреду, запошљавање и равноправност полова са приозвођачима метли. Своје активности које би требало да побољшају стање у привреди, Секретаријат усмерава на помоћ при формирању кластера, у овом случају кластера метлара Војводине. На састанку је присуствовало око 25 произвођача метли из Војводине: из Суботице, Кањиже, Селенче, Равног села, Бачког Петровца...На састанку у Селенчи, констатовано је да је главни проблем произвођачима метли недостатак заједничког и јединственог наступа на иностраном тржишту и непостојање договора о јединственој цени производа, приликом преговора са иностраним купцима. Годишњи приход од производње метли и извоза у Војводини износи око 5 милиона евра. На састанку су утврђене смернице за оснивање кластера, уз институционалну подршку. Очекује се да ће кластер војвођанских метлара бити основан до јуна 2013. године.

Најаве

 

Тренутно нема најављених догађаја

Календар Све најаве

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs