Председник ИВВ мр Бојан Пајтић отворио нови амфитеатар Природно-математичког факултета

Нови Сад , 03. октобар 2006.
-A A +AПредседник ИВВ мр Бојан Пајтић отворио нови амфитеатар Природно-математичког факултета.

Нови Сад , 03. октобар 2006. .

Нови Сад, 2. октобар - На данашњој свечаности, председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић, у присуству бројних студената, професора и званица, отворио је нови амфитеатар Природно-математичког факултета Универзитета у Новом Саду, који носи назив великог српског научника "Михајло Пупин"Нови Сад, 2. октобар - На данашњој свечаности, председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић, у присуству бројних студената, професора и званица, отворио је нови амфитеатар Природно-математичког факултета Универзитета у Новом Саду, који носи назив великог српског научника "Михајло Пупин".
Председник ИВВ мр Пајтић је исказао задовољство што ће будући научници радити у великом, опремљеном и уређеном амфитеатру, али - како он сматра - амфитеатар је пре њега отворио први радознали бруцош, који је данас у њега крочио. Извршно веће АП Војводине, у последње две године, додао је Бојан Пајтић, издвојило је шеснаест пута више новца за науку и технолошки развој, полазећи од става да је улагање у будуће генерације оправдано, уколико млади имају разлога да остану да живе у својој матичној држави. У корак са реформама универзитета и образовања, иду и улагања у институције, због чега је Извршно веће, за ову намену, издвојило пет милиона динара, а исто толико је, и из својих средстава, уложио и Факултет у реновирање сале за наставу.
Декан ПМФ-а проф. Др Мирослав Весковић је нагласио да су, у последњих неколико месеци, у склопу шестог оквирног програма Европске уније за развој центара изврсности у области хемије, биологије и физике, одобрена три пројекта у којима је ПМФ носилац програма, а у још два ће сарађивати. Укупна вредност пројеката је милион евра, а та средства су првенствено намењена за набавку најсавременије опреме и запошљавање младих. Проф. др Весковић је додао да је пројекат реновирања амфитеатра завршен са Покрајинским секретаријатом за образовање и културу. Промењени су прозори, осветлење, клупе, катедра, под, табле, уграђена су мултимедијална опрема и клима уређаји.

Најновије вести


Све вести

You are here


Контакт


  • Булевар Михајла Пупина бр. 16
    21101 Нови Сад
  • Аутономна Покрајина Војводина
    Република Србија
  • Телефон: 021/487-40-00
  • presbiro@vojvodina.gov.rs