/ Нови Сад, недеља, 26.05.2024

Александра Ћирић Бошковић присуствовала манифестацији „Свесрпско витешко саборовање“ у  Шиду

Покрајинска секретарка за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама Александра Ћирић Бошковић присуствовала је данас манифестацији „Свесрпско витешко саборовање“, која је одржана у Храму Светог великомученика кнеза Лазара у Шиду, у организацији Удружења „Српски витезови” и сарадњи са Општином Шид.

Овом приликом су одржани литургија и молитвени скуп, у помен погинулим припадницима војске и полиције у одбрамбено-отаџбинским ратовима, и уручена су признања, грамате и почасти.

Ова манифестација се одржава у знак сећања на јунаке из битака са Кошара, Паштрика, Републике Српске Крајине, борце Републике Српске – Удружења „Гардијско срце” и „Покрет срце хероја”, чијим су породицама постхумно уручена признања и статуе.

Према речима председника Удружења „Српски витезови” Срђана Симановића ова манифестација промовише родољубље, чојство, јунаштво, као и очување српске културе и обичаја.

Свечаној литургији присуствовао је и председник Општине Шид Зоран Симеуновић.