Нови Сад, 3. април – Потпредседница Извршног већа Војводине и покрајинска секретарка за информације Ана Томанова Маканова примила је данас секретара Друштва новинара Војводине Радомира Чубрановића и новинара "Дневника" Душанку Вујошевић, који су је упознали са иницијативом о отварању амбуланте за новинаре-пацијенте са територије Новог Сада и Јужнобачког округа. У циљу контроле здравља професије, Друштво новинара Војводине и представници листа "Дневник" покренули су иницијативу да амбуланта опште праксе у новосадском листу "Дневник" отвори своја врата за новинаре из Новог Сада и Јужнобачког округа.
– На овај начин новинари ће имати свог лекара, који ће поред редовних услуга, организовати контролу здравља и систематске прегледе – рекао је Радомир Чубрановић и додао да је једини услов да новинари имају редовно здравствено осигурање без обзира на то да ли су у сталном или хонорарном радном односу. Такође, предложио је да се по стандардима Међународне асоцијације новинара оснује фонд за систематске прегледе новинара, за шта је тражио подршку.
Потпредседница Извршног већа Војводине и покрајинска секретарка за информације Ана Томанова Маканова рекла је да су новинари свакодневно изложени стресу, те да подржава сваку хуману и добронамерну акцију која доприноси здрављу новинара, а тиме и развоју струке.
– Подршка медија и новинарске струке наши су главни задаци. Тако су конципирани и конкурси које ће Секретаријат расписати, којима ћемо водити политику да наши медији буду савремени медији 21. века. С друге стране едукацијама, семинарима, подмлађивањем кадра желимо да допринесемо развоју и унапређењу новинарске струке – рекла је Ана Томанова Маканова.
Секретар Друштва новинара Војводине Радомир Чубрановић најавио је и да ће ускоро бити склопљен уговор са Бањом Јунаковић у Апатину, који ће обезбедити да новинари под повољнијим условима користе услуге Бање.
/ Нови Сад, петак, 03.04.2009
Ана Томанова Маканова примила секретара Друштва новинара Војводине Радомира Чубрановића
