/ Нови Сад, петак, 24.08.2007

БИТЕФ и у Новом Саду

Нови Сад, 24. август -Овгодишњим 41. Битефом  започеће иинтензивнија сарадња са покрајином Војводином и Новим Садом, која би временомдобила институционалне оквире. Ово је данас истакнуто у разговору мр БојанаПајтића председника Извршног већа АП Војводине са Видом Огњеновић,председницом Савета Битеф фестивала и његовим уметничким директором иселектором Јованом Ћириловим. У разговору је учествовала и Мира Бањац,саветница за културу војвођанског премијера.Како су гости овом приликомистакли, новосадска публика има право да после Еxита, доживи ближе и међународникултурни догађај какав је БИТЕФ. Узајамном сарадњом Покрајине и града Новог Сада преко Српског народногпозоришта са овом престижном културном институцијом, Битеф се може успешноодвијати на релацији два града.Догађај попут Битефа је вишенего добродошао у Војводини и Новом Саду, рекао је председник Пајтић. Он јеистакао да Извршно веће подржава квалитетне и успешне идеје на свим пољима ида  љубитељи театра у Војводини нећебити ускраћени за могућност да буду део врхунске културне понуде. Извршно већеће изаћи у сусрет идеји да помогне размену позоришних представа између Београдаи Новог Сада током 41. Битефа, који ће трајати од 15. до 30. септембра.У прилог овој сарадњи говоричињеница да су селектори овогодишњег Схоwцасе-презентација најбољихпредстава наше земље иностраним директорима фестивала и  критичарима, у своју селекцију уврстили ипредставу Српског народног позоришта "Ја или неко други" у режијиКокана Младеновића. Осим тога, 41. Битеф свечано ће се затворити на сецениСНП-а са једном од најбољих представа овогодишње сезоне у свету – представом"Магбет" у режији Јиргена Гоша. Такође, проглашење овогодишњенаграде званичног жирија ће се одржати после поменуте представе у Новом Саду.