/ , петак, 24.08.2007

Бојан Пајтић отворио 47. фестивал румунске музике и фолклора из Војводине

Панчево/НовиСад 23. август – Председник Извршног већа Војводине мр Бојан Пајтићотворио је синоћ, у панчевачком Дому војске Србије, 47. фестивал румунскемузике и фолклора из Војводине, највећи сусрет румунске етничке заједнице уВојводини и Србији. Током тродневног трајања од 23. до 25. августа, наФестивалу ће наступити културно-уметничка друштва, фолклорни ансамбли, оркестрии уметници из многих места у Војводини и Србији, али и гости из Румуније иПољске.- Ваш фестивал којитраје већ 47 година најбољи је показатељ колику пажњу посвећујемо чувању инеговању културних традиција свих националних и етничких заједница уВојводини, јер само ако чувамо све наше језике и све наше традиције и обичаје,чувамо и Војводину. Уосталом Војводина је и настала пре једног и по века, каоЕвропа у малом – рекао је председник Пајтић.Свечном отварању 47. фестивала румунскемузике и фолклора присуствовали су и амбасадор Републике Румуније у Србији њ.е.Јон Маковеј, директор Службе за људска и мањинска права Владе Србије ПетарЛађевић, покрајински секретар за информације Милорад Ђурић, покрајински секретар за пољопривреду Данијел Петровић, председникпанчевачке општине Срђан Миковић, представници Румунске православне цркве идруги гости.