/ Инђија, четвртак, 08.11.2007

Бојан Пајтић отворио у Шимановцима нову фабрику словеначке ”Тримо” компаније

Шимановци/НовиСад, 8. новембар – Председник Извршног већа Војводине мр Бојан Пајтић отворио једанас у Шимановцима нову фабрику словеначке “Тримо&рдqуо; компаније. Ова компанија,једна је од водећих у Европи у производњи комплетних решења у областичеличних монтажних објаката са седиштем у Требњу у Словенији. На високоаутоматизованој производној линији у Шимановцима, производиће се “тримотем&рдqуо;ватроотпорни панали за облагање кровова и фасада. У фабрику у Шимановцима “Тримо&рдqуо;је инвестирао 12 милиона евра, а покретањем новог погона биће отворено стотинурадних места.Поредпредседника Пајтића отварању фабрике присуствовали су и амбасадор РепубликеСловеније Мирослав Луци, председник Скупштине општине Пећинци Живко Марковић,као и бројни пословни партнери “Тримо&рдqуо; компаније из земље и иностранства.-Свака земља, која јача привредне везе са нашом земљом, савезник нам је напуту у Европу, у том смислу Словенија је наш стратешки партнер – рекао јепредседник Пајтић поздрављајући присутне. – За Војводину је веома значајно тошто је угледна словеначка компанија Тримо, која послује у више од педест земљау свету, отворила фабрику у Шимановцима, која ће обезбедити нова радна места. Србијаи Војводина су традиционалано интересантно подручје за словеначке инвеститоре,и посебно морамо истаћи чињеницу да су највећи број гринфилд инвестицијауправо словеначке компаније, што значи да је њихово поверење у Војводину иСрбију веома велико – рекао је Пајтић. Према Пајтићевим речима у Србији данаспостоји више од 400 фирми из Словеније, које су у нашу земљу инвестирале прекомилијарду евра.-Војводина је  са општинама Инђија,Пећинци, Зрењанин и Сомбор и са преко пет милиона евра директних странихинвестиција у последњих пет година показала, колико је значајно да се општинеразвијају као зона добродошлице за стране улагаче. У Војводини послује прекохиљаду и осамсто компанија са учешћем страног капитала,  али може да их буде много више и због тога јеуспостављање ближе привредене сарадње са Словенијом веома битно. ТатјанаФинк, генерални директор компаније “Тримо&рдqуо; рекла је да је изградња фабрике уШимановцима потврда да ова компанија помера границе ка бољем, али је и јасанзнак везаности за Србију, њено тржиште и Ијуде.-Верујем да ће тим професионалаца и младих стручњака у Триму, који су спремниза нове изазове на овом динамичном тржишту, допринети остварењу овог циља идостизању интемационалних стандарда Тримо инжењеринга – рекла је ТатјанаФинк. Иначе,компанија Тримо инжењеринг основана је 2002. године. У Србији је, до сада,изграђено више од 70 објеката у које је уграђено преко 500.000 квадратнихметара панела. Инвестиција у нову технологију у индустријској зони Шимановциобезбедиће домаћим купцима високи квалитет производа, краће време испоруке иповољније цене. Од данас, Тримо производи ће са ове производне линије у светићи са ознаком МАДЕ ИН СЕРБИА.Приликомданашњег отварања фабрике, Станислав Бајћ, директор Тримо инжењеринг уСрбији, уручио је председнику Скупштине општине Пећинци, Живку Марковићу донацијуод 5.000 евра за уређење дечијег вртића у Шимановцима.