/ Суботица, четвртак, 20.09.2007

Бојан Пајтић посетио Суботицу и потписао кредите са корисницима Фонда за развој АПВ у Таванкуту

Суботица/Нови Сад, 20. септембар – Председник Извршног већа АП Војводине мрБојан Пајтић и покрајински секретар за спорт и омладину Модест Дулић данас супосетили Средњу техничку школу у Суботици, у којој за месец дана треба дапочну радови на изградњи фискултурне сале. Изградња спортске хале биће финансиранасредствима из Фонда за капитална улагања Покрајине, у висини од око 105милиона динара.Поречима председника мр Бојана Пајтића, ово је још један доказ да је ВојводинаУставом добила онај део који је тражила. У 20 војвођанских општина у току сурадови на изградњи комуналне инфраструктуре, а, како је рекао Пајтић, данассмо се уверили да ће се у оквиру школског дворишта једне од највећихвојвођанских средњих школа изградити фискултурна сала. Пајтић је навео да су зајош 62 војвођанска села обезбеђена средства из Фонда за капитална улагања,која ће бити уложена у бројне друге пројекте.Директоркашколе Ержебет Ивановић захвалила се на разумевању покрајинске Владе,нагласивши да ову школу похађа око 1.600 ђака, од чега су 92 одсто дечаци,којима је неопходна рекреација, коју ће им нова спортска сала омогућити. Наконобиласка Средње техничке школе, делегација Извршног већа је посетила Меснузаједницу у Таванкуту, надомак Суботице, где су председник Управног одбораФонда за развој АП Војводине мр Бојан Пајтић и директор Фонда за развој МихаилоБркић потписали уговоре са корисницима кредита за развој воћарске и повртарскепроизводње на територији АП Војводине. Потписнао је 87 кредита са 36 корисникау укупној вредности од 260 милиона динара.-Није случајно да је 30 одсто сретдстава од 260 милиона динара усмерено наразвој воћарства и виноградарства  управоовде у Таванкуту, јер је ова област и изван наших граница позната по воћнимпроизводима – изјавио председник Пајтић. Он је додао да кредити Фонда за развоји даље представљају најбољу кредитну линију, са само  три одсто камате, што је много повољније уодносу на кредите комерцијалних банака. – До сада је преко Фонда за развој АПВојводине запослено преко 12.000 људи – изјавио је Пајтић и апострофирао да је2/3 средстава овог Фонда намењено искључиво за развој пољопривреде, јер је Војводинабила и остала аграрно подручје у које треба улагати.- Затосмо се ми као покрајинска Влада прошле године изборили за пет хиљада динара похектару обрадиве површине, ове године смо рекли да ће то бити 100 евра похектару, а на крају наш ће следеће задатак бити да разговарамо са челницимапредузећа "Вода Војводине" о смањењу надокнаде због летњих суша-рекао је на крају мр Бојан Пајтић.