/ Нови Сад, четвртак, 07.12.2006

Чланови Одбора за прописе подржали Предлог закона о допуни кривичног закона

Нови Сад, 7. децембар – Чланови одбора за прописе Скупштине АП Војводине усвојили су Предлог даСкупштина АПВ буде предлагач Закона о допуни Кривичног закона. Усвојени су упредлози: одлуке о оснивању Фонда за капитална улагања АП Војводине; одлуке ооснивању Фонда за пружање помоћи избеглим, прогнаним и расељеним лицима;одлуке о измени Одлуке о начину рада студентских центара са седиштем натериторији АП Војводине; и одлуке о давању сагласности на промену називагимназије "Иво Лола Рибар" у Сремској Митровици у "Митровачкагимназија".
 Чланови Одбора су предложили Скупштини АП Војводине да неразматра Предлог одлуке о стварању стручних и материјалних предуслова за унапређењерада у средњим школама од изузетног значаја за АП Војводину за школску2006/2007. годину, као ни Предлог одлуке о изради критеријума на основу којихће се извршити проширења подручја рада средњих школа од изузетног значаја заАП Војводину, које образују децу на језицима националних мањина за школску2006/2007. годину, које је предложио посланик СРС Душан Шијан.