/ Нови Сад, понедељак, 11.12.2006

Чланови Одбора за урбанизам прихватили Предлог одлуке о оснивању Фонда за капитална улагања

Нови Сад, 11. децембар – Чланови Одбора за урбанизам, просторно планирање и заштиру животнесредине  Скупштине АП Војводинеразматрали су и прихватили Предлог одлуке о оснивању Фонда за капиталнаулагања АП Војводине.

Помоћник покрајинског секретара за финансије ДушанВлаховић навео је области које ће бити финансиране средствима из овог фонда:просторно планирање и развој, пољопривреда, водопривреда, шумарство лов,риболов, туризам, угоститељство, бање и лечилишта, заштита животне средине,индустрија и занатство, друмски, речни и железнички саобраћај и уређивањепутева, затим просвета, спорт, култура, здраствена и социјална заштита, јавноинформисање и друге области на територији АП Војводине. Средства у овом фондубиће обезбеђена из буџета Републике Србије и Уставом су дефинисана у износутри седмине буџетских прихода, али и донацијама страних и домаћих правних ифизичких лица, домаћих и страних кредита и зајмова, као и средствимамеђународних финансијских организација и институција.