/ Нови Сад, уторак, 23.10.2007

Чланови Спортско-пењачког клуба Пентраx у Извршном већу Војводине

Нови Сад, 23. октобар – Чланови Спортско-пењачкогклуба Пентраx из Кикинде, Катарина Мановски, Страхиња Тречаков, Антонина Брдарић, АлександарВлашкалић, Борис Радак и Александар Гавранчић, који су остварили изузетне резултате на Балканскомпрвенству у спорстком пењану, били су гости покрајинског секретара за спорт иомладину Модеста Дулића. Пријему су присуствовали и тренер Лаза Радивојац ипредседник Планинарско-смучарског савеза Војводине Миодраг Јововић.Балканско првенство у спортском пењану одржано јепре десетак дана у Караташу (чердап). Учествовао педесет иједан такмичар из Србије, Грчке, Бугарске, Румуније и Црне Горе, а такмичили сусе у четири категорије.- Иако планинарење није типично војвођански спорт, собзиром на равницу, наши алпинисти и планинари остварују врхунске резултате.Наши млади пењачи из Кикинде, својим великим успехом, не само да афирмишу планинарење,већ на најбољи начин показују својим вршњацима колико је добро да се бавеовим или неким другим спортом – рекао је Модест Дулић. Он је додао даПокрајински секретраијат за спорт и омладину подржава алпинизам, како крозпокровитељство војвођанској експедицији на Монтеверес и друге планинскеврхове, тако и кроз помоћ и подршку гранским савезима. – Важно је да створимоуслове за развој спортског пењања у школама, како би се што више младихзаинтересовало за овај вид спортске активности.На такмичењу у Караташу, у категорији тежинско пењене, Катарина Мановски иСтрахиња Тречаков освојили су златну медаљу (категорија 1992-1993.), АнтонинаБрдарић (категорија 1992-1993.), Александар Влашкалић (категорија 1992-1993.) иБорис Радак (категорија 1994-и млађи) освојили су сребрну медаљу, док јеАлександар Гавранчић (категорија 1990-1991.) освојио бронзану медаљу. Укатегорији брзинско пењање Катарина Мановски и Борис Радак освојили су друго,Антонина Брдарић треће место.