/ Нови Сад, уторак, 19.12.2006

Доц.др Милош Лучић посетио Дечје село у Сремској Каменици

Нови Сад, 19. децембар – Штићеници Дома за децу и омладину ометену у развоју Ветерник, приредили су данас у СОС Дечјем селу у Сремској Каменици, новогодишњу позоришну представу "Домоландија". Деца из Дома у Ветернику и из Дечјег села у Сремској Каменици ове године први пут заједно обележавају новогодишње празнике. Узвратна поста планирана је пред Божић, када ће малишани из Дечјег села одиграти представу за децу у Дому у Ветернику.
У бајковитој представи "Домоландија", састављеној од две приче "Вилина игра" и "Цица и принц", реч је о вечитој борби добра и зла, светла и таме где на победнички тром стаје љубав крунисана златним ореолом у који су јасно утиснути сунце, рода, буђење природе, веселе игре…Представу је извело 56 штићеника од 6 до 44 године, који су на поклон од пријатеља из Дечјег села добили новогодишње пакетиће.    Представи је присуствовао и покрајински секретар за здравство и социјалну политику доц. др Милош Лучић који је нагласио да Секретаријат на чијем је челу поклања велику пажњу развоју Дечјег села и Дома у Ветернику. За потребе Дечјег села из покрајинског буџета у протеклој години издвојено је три милиона динара, а за Дом у Ветернику милион и по динара. – Данашња представа заиста је леп новогодишњи поклон за децу у Дечјем селу и истовремено то је добар начин за подршку процесу социјализације деце из Дома у Ветернику – рекао је доц. др Милош Лучић.