/ Нови Сад, уторак, 12.12.2006

Додела годишње награде даровитим ученицима основних и средњих школа из АП Војводине

Нови Сад, 12. децембар – Поводом доделе годишњенаграде даровитим ученицима основних и средњих школа на нивоу АП Војводине,одржана је конференција за новинаре на којој су говорили помоћник покрајинскогсекретара за спорт и омладину Владимир Козбашић, чланови Комисије за доделу награде,као и директори номинованих основних и средњих школа и ученици – добитницинаграда. Финансијску подршку реализацији овог пројектапружили су Покрајински секретаријат за спорт и омладину и Панонска банка, а дародавцису још и Матица српска и Издавачка кућа "Прометеј" из Новог Сада,који су ученицима поклонили књиге. Ове године награђено је 33 ученика и њиховихментора, са по 14.000,00 динара, из области науке, технике, уметности и спорта,који су постигли врхунске резултате на такмичењима у земљи и иностранству у2005/2006. школској години, а како је наглашено, очекује се да ће нареднихгодина број награђених ученика бити већи, односно да ће финансијске могућностиза награђивање даровитих ученика бити значајнија. Према речима директора основних и средњих школау Војводини, сарадња са Покрајинским секретаријатом за омладину и спорт је нависоком нивоу, о чему сведочи и досадашња подршка талентованим ученицима, јерто истовремена представља подстрек да се и надаље постижу значајни резултатина домаћим и светским такмичењима, као и афирмисање будућих генерација дасвоје способности усмере у правцу образовања.