/ , четвртак, 18.10.2007

Додељена Михизова награда

НовиСад/Ириг, 18. октобар – У Српској читаоници у Иригу свечано је, уприсуству бројних званица и гостију, додељена награда за драмско стваралаштво “БориславМихајловић Михиз&рдqуо; за 2007. годину. Награду додељују Фонд “Борислав МихајловићМихиз&рдqуо; и Српска читаоница из Ирига, уз подршку Скупштине и Извршног већаВојводине и републичког Министарства културе. Овогодишња добитница награде је драмскиписац Марија Караклајић, за своје до сада објављене драмске текстове, Лажнинапад -погрешна одбрана&рдqуо; “Млечни зуб земље&рдqуо; и “Лице од стакла&рдqуо;.У свом саопштењучланови жирија, у коме су били Светислав Јованов председник, Ференц Деак иКокан Младеновић, истичу да је награда, која се састоји од новчаног износа,свечане повеље а подразумева и штампање текстова добитника, додељена аутору који- не само да наговештава, већ и оцртава парадигму маштовитости, занатскеутемељености и ерудиције у оквиру новог српског драматичарског таласа: њенауторски рукопис сједињује стилску избрушеност и обновљено осећање занапетост, истраживачку авантуру постдрамске форме са бескомпромисним, алиникада плакатским ангажманом. Награда БориславМихајловић Михиз ове године додељена је трећи пут а досадашње добитнице суМаја Пелевић и Милена Марковић.