/ , понедељак, 23.04.2007

Др Габор Лоди потписао уговор о испуруци хербицида за општине Житиште, Сечањ и Пландиште

НовиСад, 23. април – Потпредседник Извршног већа АП Војводине др Габор Лодипотписао је уговор о донацији  са  ВладомРепублике Мађарске која је, преко фирме «Агро Арм» ДОО из Новог Сада, упутилахербициде као помоћ општинама Житиште, Сечањ и Пландиште.Током  2005. године ове општине  су билезахваћене поплавама. Др Лоди се захвалио надонацији у име Извршног већа АП Војводине и у име грађана три општине којима јенамењена помоћ. Речено је да заслуге за потписивање уговора, вредног више одосам милиона динара, имају Извршно веће Војводине и генерални конзул РепубликеМађарске у Суботици господин Ференц Нађ, који се заложио да се помоћ распореди по овим општинама. Др Лодије нагласио да ће хербицидима бити третирано више од пет хиљада хектараобрадиве површине, колико је било под водом.Др Лоди је подсетио да овоније прва помоћ Републике Мађарске, јер је током трајања поплава помоћ стизалаи преко ДКМТ-а регије, потом је Министарство за унутрашње послове РепубликеМађарске послало кабанице, чизме и пратећу опрему за одбрану од  поплаве, а послали су идве велике водене пумпе.Генерални конзул Ференц Нађ јерекао да донација касни две године, али ће хербициди бити ефикасни. Конзул јеобјаснио да се испорука одужила, јер је све требало да буде урађено попрописима.а сагласност је дало и  Министарства иностраних пословаРепублике Мађарске.