/ Нови Сад, петак, 08.06.2007

Др Тихомир Симић примио привредно-политичку делегацију из Украјине

Нови Сад, 8. јун – Војводина је широм отворила вратапартнерима који могу да нађу интерес у инвестиционо најатрактивнијем региону унашој земљи, изјавио је потпредседник Извршног већа Војводине др Тихомир Симић,приликом данашњег сусрета са привредно-политичком делегацијом из Кривоградскеобласти из Украјине. Делагација из Украјине коју предводи председник обласногпарламента Сухомлин Никола Алексијевич, борави у вишедневној посети у Србији иВојводини током које ће бити речи о могућностима за успостављања сарадње сапривредним субјектима у нашој земљи – у области пољопривреде, прехрамбенеиндустрије, енергетике, инфраструктуре. У разговору са потпредседником Покрајинске владе дрТихомиром Симићем и ресорним покрајинским секретарима, гости из Украјинепредставили су бројне могућности за сарадњу двају регина, пре свега у области пољопривреде и прераде хране,будући да су оба региона претежно аграрно орјентисана. Посета делегације изУкрајине отвара нове могућности сарадње на конкретним пројектима у оквируПрограма привредног развоја Војводине, рекао је Тихомир Симић, истакавши да ће партнерикоји имају интерес у пољопривреди, прехрамбеној индустрији и развоју инфраструктурена нашем простору, наићи на партнерско окружење.Тихомир Симић је изразио уверење да ће партнерииз Украјине, поред успешне сарадње у области производње пољопривреднихмашина са фирмом из Бачке Паланке, пронаћи интерес за сарадњу и у другимобластима, као што је област обновљивих извора енергије. Будући да је ова областпосебно развијена у Кривоградској области, Тихомир Симић је изразио уверење даће поред фабрике за прераду биодизела у Зрењенину, Војводина ускоро имати јошдве-три такве фабрике, које ће омогућити да се повећа енергетска ефикасност унашој покрајини.