/ , петак, 18.05.2007

Двогодишњица Војвођанског бизнис центра у Паризу

НОВИ САД, 18. мај – Председник СкупштинеАП Војводине Бојан Костреш оценио је данас да све више страних инвеститорапоказује интересовање за улагање у Војводину и да је основни задатакпокрајинске администрације да обезбеди све услове како би се те инвестиције штопре реализовале. «Поред добрихполитичких веза које смо развили са земљама региона и Европе, желимо да тасарадња добије и своју економску форму. Инвеститори су већ схватили да јеВојводина најбољи простор за инвестирање што ће и Србији донети великукорист», рекао је Костреш, на обележавању двогодишњице успешног радаВојвођанског бизнис центра у Паризу, која је данас пригодно обележена.Костреш је овом приликом најавио и да ће усептембру одржати, сада већ традиционална манифестација «Дани Војводине уФранцуској», на којој ће бити представљени привредни, културни и политичкипотенцијали покрајине. Костреш је рекао да ће, такође у септембру, војвођанскапривреда бити презентована и у Аустрији, на манифестацији «Војводина форум», у организацији Привредне коморе Аустрије.
Војвођански бизнис центар у Паризуоснован је пре две године и постао је један од главних носиоца међународнепромоције Војводине. За две године рада француским партнерима представиле су сеготово све водеће компаније из покрајине. У септембру 2006. године, Извршновеће и Скупштина АП Војводине организовали су «Дане Војводине у Француској» апривредну делегацију предводио је председник Извршног већа Војводине мр БојанПајтић.