/ Нови Сад, четвртак, 19.04.2007

Експертски тимови размотрили предлоге пројеката из војвођанских општина

Нови Сад, 19. април – Покрајински секретар занауку и технолошки развој  проф. дрДрагослав Петровић обавестио је данас председника Извршног већа мр БојанаПајтића да је свих осам  експертских тимова, у којима учествује око 40стручњака из различитих области,размотрило  иницијативе које су стигле извојвођанских општина да се на њиховом подручју уложе средства  путемФонда за капитална улагања Војводине.Наиме, војвођанске општине супредложиле укупно 484 пројекта, од тога178 пројеката вредних преко20,238 милијарди динара,испуњавају услове за реализацију инвестиција, с тим да  145 пројекта, у укупном износу  око 15,21 милијарда  динара,имају комплетну документацију, тако да њихова реализација може одмах дазапочне. Руководиоци експертских тимова ћеидуће недеље представити јавности своје предлоге и приоритетне инвестиције. Председник Извршног већа мр БојанПајтић је заказао седницу Управног одбора Фонда за капитална улагања  Војводине, која ће се одржати следећенедеље. Планира се  да Управни одборФонда за капитална улагања  до крајааприла  донесе све неопходне  одлуке, а одмах потом ће бити и започетеинвестиције у војвођанским општинама.