/ Нови Сад, четвртак, 23.08.2007

Граде се и реконструишу студентски домови у Новом Саду

Нови Сад, 23. август -Делегација Извршног већа АП Војводине, коју је предводио председник мр БојанПајтић, обишла је данас радове на реконструкцији Студентског дома"Слободан Бајић", који су започети пре месец дана из средстава Фондаза капитална улагања АП Војводине. Укупна средства намењена за овај посаоизносе близу 114 милиона динара и како је најављено, биће завршен до 1. октобра 2007. године.Председник Пајтић је истакаода се тенутно инвестира у све студентске домове, али да су највећа средства уовом моменту издвојена за реконструкцију Студентског дома "СлободанБајић", који је и највећи дом у Војводини са укупно 750 места, што јеблизу једне трећине укупног смештајног капацитета Студентског центра Нови Сад,а реч је о укупно 2644 места. Пајтић је додао да ће ова инвестиција Фонда закапитална улагања омогућити прекатегоризацију Студентског дома "СлободанБајић" из садашње треће у другу категорију и најавио још једну вреднуинвестицију – изградњу новог студентског дома у Новом Саду, што ће  војвођанским студентима обезбедити додатних350 места, и који ће бити на нивоу И категорије смештаја. Планирана инвестицијаизносиће 350 милиона динара. Овај студентски дом, за који је решење са идејнимпројектом и пратећом документацијом председнику Пајтићу уручио домаћинданашњег сусрета, директор Студентског центра Јован Бјелобаба,  треба да буде изграђен до краја наредне године.ДиректорБјелобаба се захвалио председнику Пајтићу и члановима Већа на бризи иангажовању  Покрајине да се студентскистандард знатно побољша.Радови на реконструкцији Студентскогдома у овом моменту обухватају комплетну замену електроинсталација, као иувођење кабловске телевизије, замену водоводних и канализационих инсталација,уградњу керамичких плочица у санитарним јединицама и на улазима у собе, апредвиђена је и уградња потребне санитарне опреме и кречење Студентског дома.Иначе, осим делимичних санација у 2003. и 2006. години и повремених текућихпоправки, за протеклих 40 година колико овај студентски дом постоји, нисупостојала никава озбиљнија улагања.Мр Бојан Пајтић је на крајуобиласка овог највећег домаћег градилишта, у оквиру пројеката у областистудентског стандарда, изразио уверење да ће наредне године више од половинекапацитета студентског смештаја на Универзитету у Новом Саду бити на нивоу Икатегорије. Он је додао да ћемо се на тај начин, уједно, наћи у истом реду саосталим европским студентским центрима.Поред председника Пајтића, усаставу делегације Извршног већа били су:проф. др Драгослав Петровић, покрајински секретар за науку и технолошкиразвој, др Золтан Јегеш, покрајински секретар за образовање и културу и МомчилоМиловић, директор Фонда за капитална улагања АПВ.