Покрајински секретар за међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Бранислав Бугарски поручио је у након састанка Радне групе за Фрушкогорски коридор, којом је председавала потпредседница и министарка у Влади Србије Зорана Михајловић, да је Покрајинска влада до сада изузетно незадовољна радом на пројекту Фрушкогорског коридора и тунела кроз Фрушку Гору.
“Још 2012. ми смо договорили да се 2013. Године обезбеди 12 милијарди динара за овај пројекат, али након прве реконструкције републичке Владе , Војводина нити је добила паре, нити тунел, али је са тада новим министром (Игором) Мировићем договорено да се ради идејни пројекат”, нагласио је Бугарски и истакао да је Војводина 2014. године из свог буџета обезбедила поново 200 милиона динара, али да „због републичких избора опет није било напретка и средства нису била утрошена, те да је за ову 2015. годину, Војводина обездебедила 75 милиона динара“.
“Тражимо од републичке Владе и министарке Михајловић да се у року од 7 дана настави рад на пројекту тунела кроз Фрушку гору и распише тендер за идејни пројекат, јер грађани Ирига не заслужују да буду таоци лошег управљања пројектима“, поручио је секретар Бугарски.
Потпредседница Владе Србије и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић, која је председавала Радном групом за фрушкогорски коридор, изјавила је да овај пројекат сад коначно дошао на листу приоритета Владе Републике Србије.
„Није било лако и дуго је требало да пројекат Фрушкогорског коридора постане приоритет републичке Владе, али сада могу да вам гарантујем да јесте и овог коридора ће сигурно бити. Уговор о преносу средстава, а тиме и услови за расписивање јавне набавке за израду идејног пројекат биће на првој следећој седници Владе Србије“, поручила јеЗорана Михајловић и додала да новац за овај пројекат постоји, али да је сада важно кренути што пре са реализацијом првих корака који су већ спремни да се настави са радом на пројекту Фрушкогорског коридора и тунела кроз Фрушку гору.