/ Нови Сад, понедељак, 16.10.2006

Изградња дечјих игралишта у Владимировцима и Локвама

Нови Сад, 13. октобар – Покрајински секретаријат за демографију, породицу и друштвену бригу о деци издвојио је по 300 хиљада динара за изградњу дечјих игралишта у местима Владимировци и Локве, у општини Алибунар. Уговор о додели средстава за изградњу игралишта потписале су ресорни покрајински секретар Новка Мојић и Снежана Ристин, председник организације "Дечји покрет" из Банатског Карловца- Низ година, у Владимировцима и Локвама не постоји место где деца могу да се играју; постојећа игралишта су или стара, или руинирана. Како би се деци омогућили услови за нормалан психофизички раст и развој, Покрајински секретаријат за демографију, породицу и друштвену бригу о деци подржао је акцију организације "Дечји покрет" за изградњу игралишта у овим местима – рекла је Новка Мојић.У Локвама, међу две хиљаде становника, 200 деце, узраста од 2 до 12 година, годинама немају где да се играју. Слично је и у двоструко бројнијим Владимировцима, где је без простора за игру 500 малишана, од 2 до 12 година. Захваљујући Секретаријату, малишани ће до краја октобра, добити свој кутак за игру. Игралишта ће бити направљена од дрвета и постављена у близини школа и предшколских установа.
Потписивању уговора присуствовали су представници месних заједница Локве и Владимировци и покрајински посланик из општине Алибунар, Душан Поповић.