/ Нови Сад, четвртак, 18.10.2007

Извршно веће добило захвалницу за помоћ у реализацији пројекта ”Деца заједно 2007”

Нови Сад,18. октобар – Извршно веће АП Војводине добило је Захвалницу за финансијскупомоћ у реализацији пројекта «Деца заједно 2007» који је организовао ОЕБС уРепублици Хрватској. Ово признање уручено је Барбари Авдаловић, заменикусекретара за регионалну и међународну сарадњу Извршног већа АП Војводине, напригодној свечаности  која јеорганизована у Вуковару поводом завршетка овог пројекта. Свечаности су  присуствовали: шеф мисије ОЕБС-а у ХрватскојХорхе Фуентес, амбасадори Шпаније и Аустрије, представници амбасада САД,Норвешке и Јапана, Генералног конзулата Србије у Вуковару, УНХЦР-а,представници Вуковарско-сријемске жупаније и града Вуковара, као и другезванице.Наиме,  пројекат «Деца заједно» започео је 2006.године, ликовним и литералним такмичењима у 30 школа Вуковарско-сријемскеи Осијечко-барањске жупаније. Овегодине, пројекат је проширен на радионице медијације, ликовне радионице, аорганизован је и петнаестодневни летњи камп, који је одржан у другој половинијула у Ораховици. Педесет ученика шестих и седмих разреда основних школа двежупаније током боравка у овом кампу одржало је низ спортских сусрета итакмичења, ликовне радионице и припремило представу "Малипринц", која је изведена на јучерашњој свечаности, а награђени су и најбољи ликовни радови.
Циљ овог пројекта јеостваривање интеграције, јачање дружења и остваривања права националнихмањина кроз представљање, медијације, летњи камп, ликовне радионице итакмичења. Наиме, у Хрватској 5 хиљада ученика похађа наставу на мањинскомјезику, а  од тога је већина српскенационалности. Стога је Извршно веће одлучило да подржи овај пројекат, који ћесе највероватиније наставити и наредне године.