/ , петак, 13.07.2007

Камп толеранције младих из подунавских градова и регија у Бачкој Тополи

НовиСад, 13. јул – Камп толеранције младих подунавских градова и регија у Бачкој Тополи овегодине почиње 22. јула  и трајаће до 30.јула, најавио је на данашној конференцији за новинаре потпредседник СкупштинеАП Војводине Шандор Егереши. – Овогодишњи Камп окупиће од 150 до 200 младих учесникаиз Немачке, Хрватске, Словачке, Румуније, Бугарске и Србије, који ћеразговарати искључиво на енглеском и немачком језику – рекао је Егереши. ОрганизаторКампа је Дунавски биро, а циљ окупљања је упознавање младих са другимкултурама, а пре свега афирмација  мултикултуралности.
Војводина,као једна велика мултиетничка, мултиконфесионална средина је пример животамладих у кампу, изјавио је Шандор Егереши. Културни плурализам, који је смисаодружења младих у Кампу привукао је пажњу  неких европских челника, који ће током ових данадоћи у посету, тако да се очекује присуство Мартије Грандис, директорке Пактаза стабилност југоисточне Европе, Јана Труншинског, директора Комисије заевропски развој, др Каталин Сили, председнице Парламента Републике Мађарске. Кампће 22. јула отворити  председник НароднеСкупштине Републике Србије Оливер Дулић.  – Осимбогатог културно – уметничког живота чији је координатор Алаксандар Дујин, упрограму рада је предвиђено и пуно креативних радионица, од  ткачке, грнчарске, декоративне, фолклорне имноге друге- рекао је Егереши и додао да су сви вечерњи концерти бесплатни,као и радионице, тако да се позивају грађани да дођу и придруже се младима изКампа.