/ , среда, 01.08.2007

Камп толеранције у Бачкој Тополи зближио учеснике

Нови  Сад, 1. август  –  Камп толеранције младих из подунавскихградова и регија у потпуности је испунио свој циљ, рекао је на данашњојконференцији за новинаре потпредседник Скупштине Војводине Шандор Егереши,сумирајући резултате и утиске са Кампа толеранције у Бачкој Тополи, у коме је160 учесника – младих људи из Подунавља провело седам дана.- Толеранција се не може описати, она се мора доживети – пренео је Егерешиутисак једног од учесника Кампа. – Показало се да је окупљање младих људи изразличитих држава, различитих вера, који говоре различитим језицима, правимодел да се упознају и зближе – да се толеранција доживи "уживо". Младису били отворени за сарадњу, веома активни у свим видовима програма кроз којису прошли, од преподневних предевања, преко поподневних креативних радионицана којима су се учили старим занатима, до вечерњих концерата и излета у НовиСад и на Палић. Значај одржаног Кампа је и у томешто су млади људи из иностранства могли да се упознају са средином у којојживе млади Војвођани и да са собом понесу повољне утиске који ће допринетипоправљању имиџа наше земље у Европи. На ткачкој радиоци млади суисткали "ћилим пријатељства", који је поклоњен организатору идомаћину Кампа. Израда ћилима, сада дугог пет метара, наставиће се идућегодине, када ће се, како је потврђено у Дунавском бироу, у Бачкој Тополи поновоорганизовати овакав камп. Уз Камп толеранције, све је ближа остварењу ииницијатива да се у Бачкој Тополи оснује Европски центар за толеранцију, рекаоје потпредседник Скупштине Војводине Шандор Егереши.