Нови Сад, 13. мај – Председнику Извршног већа АП Војводине др Бојан Пајтић, на свечаности поводом сто година Клиничког центра Војводине, уручена је Плакета за најзаслужнијег појединца који је посебно допринео развоју ове институције у Новом Саду.
Уручујући плакету, директор Клиничког центра Војводине проф. др Драган Драшковић навео је да је ово признање председнику Пајтићу додељено, пре свега са аспекта личног ангажовања а мање са позиције извршне власти.
Председник Пајтић је истакао је да овај значајан јубилеј сведочи о успеху Клиничког центра Војводине, који је умео да сачува своје потенцијале. Председник Пајтић је рекао и да је у последње три године покрајина уложила више средстава у покрајинско здравство, него што је то учињено за последњих 30 година и најавио је да ће за годину дана бити завршен и Ургентни центар у Новом Саду. Тако ће грађанима бити омогућено да у области ургентне медицине остварују услуге и третман на нивоу најразвијенијих земаља.
Војвођански премијер захвалио се на признању за које је рекао да му је једно од најважнијих до сада. „Када добијете признање Клиничког центра Војводине то значи да сте дали допринос напорима да се сачувају људски животи и да се спаси здравље неких људи. То ме заиста чини поносним", рекао је др Пајтић.
Другу плакету, која додељена је Општој болници у Суботици за допринос у сарадњи на лечењу грађана Војводине, примио је данас директор ове суботичке здравствене установе др Горан Бићанин.
На свечаности поводом јубилеја Клиничког центра Војводине присутнима се обратио директор ове институције проф. др Драган Драшковић и др Владимир Сакач у својству хроничара града Новог сада и ппзнаваоца историје медицине и здравствене култиуре у Новом Саду. Свечаности су присуствовали и покрајински секретар за здравство др Атила Ченгери и бројни стручњаци Клиничког центра Војводине, који својим реномеом већ дуги низ година доприносе угледу ове врхунске здравствене институције у покрајини.
Др Драшковић је истакао да Клинички центар Војводине, који је уједно и база Медицинског факултета, својим радом и настојањима од свог постанка до данас припада Европи.Ова институција је врхунска, високоспецијализована здравствена установа највишег, тј. терцијарног нивоа за здравство Војводине. Поред редовне здравствене делатности, на клиникама и центрима за дијагностику спроводи се едукација лекара на специјализацији и субспецијализацији.Данас ова модерна здравствена установа има 3.000 запослених са 21 организационом јединицом, милион прегледа и десетинама хиљада операција годишње и стога има обавезу да се развија у складу са модерном медицином и да тржишно послује.