/ Нови Сад, среда, 13.06.2007

Конференција за новинаре Снежане Лакићевић-Стојачић

Нови Сад,13. јун – На конференцији за новинаре у Извршном већу Војводине СнежанаЛакићевић-Стојачић, досадашњи покрајински секретар за рад, запошљавање иравноправност полова говорила је поводом њеног одласка на нову дужностдржавног секретара у Министарству за рад и социјална питања Владе РепубликеСрбије. Новинарима су саопштени резултати рада Покрајинског секретаријата зарад, запошљавање и равноправност полова, док је секретарка била Лакићевић -Стојачић.Снежана Лакићевић – Стојачићговорила је о проблемима и изазовима на које је наилазила у раду једногсложеног и значајног покрајинског органа – прве државне институције која је усвом називу истакла родну равноправност и другачији приступ у решавању проблемау области рада и запошљавања. Колико је велика одговорност радити у овојобласти, говори број незапослених којих је у Србији око милион, а у Војводинипреко 250 хиљада, навела је Стојачић. Она се захвалила социјалним партнерима,синдикатима, послодавцима, Националној служби за запошљавање, инвалидскиморганизацијама, невладиним организацијама. Као посебно важан податак, навела једа је незапосленост у Војводини у току 2006. смањена, што говори о квалитетурада у Секретаријата и адекватној политици Извршног већа Војводине у претходномпериоду.О активностима у области рада изапошљавања у протекле три године говорио је помоћник Мирослав Васин. Он је нагласио да је Скупштина АП Војводинеусвојила Стратегију запошљавања у Војводини за период 2006 – 2008, која је употпуности сачињена у Секретаријату, истакао је Васин. Друга значајнаактивност, према речима помоћника Васина, била је реализација два од 14стратешких пројеката ИВВ. Кроз информатичку обуку незапослених лица, прошло јевише од 500 људи, међу њима је 300 послодаваца почетника научило је основевођења сопственог бизниса. У области суфинансирања трошкова рада, на основуконкурса, субвенционирано је самозапошљавање и ново запошљавање у Срему.Секретаријат је давао правнамишљења у области запошљавања у Покрајини. Само у протекле две и по године,више од 500 мишљења упућено је правним и физичким лицима у Војводини, казаоје Васин. Он је говорио о успешном успостављању социјалног дијалога измеђусиндиката, послодаваца и извршне власти, о успешној сарадњи са Националномслужбом за запошљавање и њеним филијалама у Војводини.