/ Нови Сад, петак, 15.12.2006

Конкурси за суфинансирање филмских пројеката

Нови Сад, 15. децембар – Покрајински секретаријат за образовање и културу је, као и сваке године, расписао конкурсе за суфинансирање пројеката у области филмског стваралаштва у АП Војводини за 2007. годину. Конкурси су објављени на веб-сајту Секретаријата и у средствима јавног информисања.
Секретаријат је за 2007. годину расписао два конкурса у области филмског стваралаштва у АП Војводини, и то: Конкурс за снимање краткометражних, документарних, документарно-играних и анимираних филмова у АП Војводини и Конкурс за снимање играних филмова у АП Војводини у 2007. години. Право учешћа на конкурсима Секретаријата имају организације чија је основна делатност производња филмова са територије АП Војводине. Пријаве на конкурсе подносе се на посебним обрасцима који се могу добити у Секретаријату или се могу преузети са веб-сајта Секретаријата (www.псок.орг.yу). Рок за подношење конкурсних пријава и пратеће документације је 15. јануар 2007. године.