/ Зрењанин, уторак, 04.09.2007

”Корак ближе”, семинар о Европској унији у Панчеву

Наредно предавање о Европској унији, из серије семинара Канцеларије заевропске послове под називом "Корак ближе", биће одржано у среду, 5.септембра у Панчеву, у Малој сали у згради Општине, с почетком у 11.00 часова. Покренути с идејом да се са овом темом упознају не само већи центриВојводине, већ и општине које су заинтересоване за регионалну сарадњу и израдупројеката који би били финансирани из фондова Европске уније, семинари су досада одржани у Сомбору, Зрењанину, Ковачици, Сенти, Бачу, Алибунару и Чоки, аслушаоци су највише интересовања исказали за презентацију о суседскимпрограмима.На овај начин подижу се капацитети локалних самоуправа да учествују умеђународним пројектима, јер је за програме које финансира Европска унија изпретприступних фондова неопходно имати прекограничног партнера.Сврха семинара је упознавање саинтеграционим процесима у Европи, институционалном структуром ЕУ и правом ЕУ,Споразумом о придруживању, преговорима између Србије и ЕУ о закључењуспоразума о стабилизацији и придруживању, суседским програмима ипретприступним фондовима. Намењен је запосленима у локалној самоуправи,округу, привредним коморама, управи и правосуђу,као и другим релевантниминституцијама и заинтересованим грађанима.