/ , понедељак, 23.04.2007

Костреш и Шисел о европској будућности Србије и Војводине

БЕЧ/НОВИСАД, 23. април – ПредседникСкупштине АП Војводине Бојан Костреш, који борави у званичној посети ПарламентуАустрије, разговарао је данас на одвојеним састанцима са бившим аустријским канцелароми шефом посланичког клуба Народне партије Вофгангом Шиселом и са државнимсекретаром задуженим за европске интеграције Хансом Винклером. Председниквојвођанског парламента, током разговора са Шиселом, изразио је задовољствочињеницом да је Аустрија спремна да помогне Србији да се што пре приближиевропским интеграцијама и нагласио да је циљ покрајинске администрације дабуде “мост између Србије и Европе&рдqуо;.“Војводинаје спремна да учини још више када је у питању децентрализација и када је реч оекономском развоју Србије", нагласио је Костреш у разговору са Шиселом идодао да покрајина "има одговорност да помогне у поправљању нарушеногимиџа Србије, и да допринесе што бржем укључивању Србије у ЕУ".  Бивши аустријски канцелар Волфганг Шиселистако је да су предуслови за наставак европских интеграција Србије пунасарадња са Хашким трибуналом, решавање статуса Косова и конституисање новевладе.Оње рекао да Аустрија даје пуну подршку европским интеграцијама свих балканскихземаља, јер је то важно за стабилност у региону.  "Војводинаима све потенцијале да буде мост који Србију води у Европу, без угрожавањајединства Србије. Она је прави пример како на једном простору могу да живебројне етничке заједнице&рдqуо;, навео је Шисел.Токомборавка у Аустрији, Костреш ће се имати више сусрета са председницом парламентате земље Барбаром Премер, као и са високим представницима министарстваиностраних послова и Привредне коморе Аустрије.