/ Нови Сад, среда, 14.11.2007

Костреш о изјави министра за инфраструктуру Велимира Илића

Нови Сад,14. новембар – Председник Скупштине АП Војводине Бојан Костреш изразио јевелико негодовање због изјаве министра за инфраструктуру у Влади РепубликеСрбије Велимира Илића. У  тој изјави сенаводи да он не намерава да пристане на захтев АП Војводине у вези саобештећењем које покрајинска администрација захтева на основу прорачунаштетности Уговора о давању концесије на изградњу, одржавање и коришћењепутног правца Хоргош – Пожега.

«Овакве изјаве министра у ВладиРепублике Србије Велимира Илића јасан су показатељ његовог односа премаВојводини и још једна потврда да Велимира Илића уопште не занимају интересиграђана Војводине, као и да он нашу покрајину искључиво гледа кроз призмустално отвореног банкомата из кога ће он несметано да узима све што му јепотребно, а да при том не нађе за сходно да врати оно што су грађани зарадили.Међутим, министар за инфраструктуру Велимир Илић је још увек министар у Владигосподина Војислава Коштунице, те стога он мора да сноси одговорност за свакисвој поступак или изјаву. Због тога јавно постављам питање и премијеру Коштуници и целокупној ВладиРепублике Србије да ли они стоје иза речи министра Илића и да ли подржавајуњегов концепт сарадње са покрајинском администрацијом. Уколико је то тако,онда очекујем да се Влада јасно изјасни који су то разлози да се грађанима АПВојводине ускраћују средства на која имају право и која су својим радоми одрицањем сами створили», истакао је Бојан Костреш.Стручна комисија, коју јеформирало Извршно веће АП Војводине, дала је своју оцену да је Уговор оконцесији на аутопут Хоргош – Пожега штетан по грађане АП Војводине и да сеочекује компензација у износу од минимум 220 милиона евра. «Сматрам и с правом очекујем дасе, као обештећење АП Војводини, морају изградити обилазница око Фрушке горе иБанатска магистрала. Досадашње изјаве министра за инфраструктуру ВелимираИлића, да се на овим путним правцима већ увелико изводе припремни радови, очигледносу плод његове бујне маште и покушај заваравања грађана АП Војводине иСрбије. Могу само да поручим и министру Илићу и Влади Републике Србије да ћуистрајати у својим настојањима да грађани Војводине морају добити адекватнукомпензацију за давање под концесију аутопут од Хоргоша до Пожеге», нагласиоје Костреш.

КАБИНЕТ ПРЕДСЕДНИКА СКУПШТИНЕ АП ВОЈВОДИНЕ