/ , уторак, 08.05.2007

Костреш: Србија мора остати на европском путу

НовиСад, 08. мај – Поводом 9. маја, Дана победе над фашизмом и ДанаЕвропе, председник Скупштине АП Војводине Бојан Костреш оценио је да без обзирана тренутну политичку кризу и кризу демократског система у Србији, наша земљамора остати на путу који води у Европу."Дубокосам уверен да, за разлику од појединих политичких групација у Србији, грађанинемају никакву дилему о потреби поштовања европских вредности и наставку свихактивности које ће нас приближити европским интеграцијама. Зато нико нема правода од тих принципа одустане" нагласио је председник Костреш и истакао даће покрајинска администрација, као тренутно једина демократски изабрана државнаинституцуја у земљи, сада још јаче и одлучније настојати да Војводину и Србијуврати на прави демократски и европски пут.
"Војводинаје и до сада била мост који Србију спаја са Европом, а сада има још већуодговорност да у тим напорима истраје. Преузимамо ту одговорност јер јенедопустиво да уместо ка Европи, Србија иде ка самоизолацији" истакао јеКостреш и додао да ће Скупштина АП Војводине и покрајинска администрација унаредном периоду интезивирати све активности које воде очувању европскихвредности у Војводини и које Србију могу да задрже на путу европскихинтеграција.