/ Нови Сад, среда, 20.06.2007

Министар Милан Марковић и секретар Емил Фејзулахи одржали заједничку конференцију за новинаре

Нови Сад, 20. јун – У Извршном већуВојводине одржана је конференција за новинаре на којој су, после њиховог данашњегсастанка, говорили републички министар Милан Марковић и покрајински секретар залокалну самоуправу и међуопштинску сарадњу Емил Фејзулахи. Покрајински секретарза локалну самоуправу и међуопштинку сарадњу изразио је велико задовољство наконданашњег сусрета због одлуке републичког министра да први њихов сусрет буде уНовом Саду.- Пред нама је усвајањениза важнијих закона у области локалне самоуправе и територијалне организацијеи данашња посета министра нашој Покрајини је најбољи начин за отпочињање сарадње- рекао је Емил Фејзулахи.Републички министар зауправу и локалну самоуправу Милан Марковић најавио је да ће, у радним групамаза припрему нових закона о територијалној организацији, локалној самоуправи илокалним изборима, бити и представници АП Војводине.- Сматрам да је то моја обавеза,али и да је то најприродније, да о свему разговарам са представницима Извршногвећа, Покрајинског секретаријата за локалну самоуправу и међуопштинскусарадњу. Блиска међусобна сарадња основ је усклађеног и ефикасног рада -рекао је министар Марковић.