/ Нови Сад, понедељак, 08.10.2007

Министар спорта Снежана Самарџић Марковић обишла спортске објекте у Новом Саду

Нови Сад,8. октобар – Покрајински секретар за спорт и омладину Модест Дулић разговараоје у Извршном већу Војводине са министром спорта и омладине у Влади СрбијеСнежаном Самарџић Марковић. Договорено је да се потпише протокол о сарадњи,који ће обезбедити чешћу комуникацију Министарства и Секретаријата. Такомуникација подразумева стварање заједничких тимова који ће припрематинационалну стратегију у спорту и стратегију политике за младе, а сарађиваће икод пројеката изградње спортске инфраструктуре.Како је рекао Модест Дулић, изФонда за капитална улагања значајна средства се пласирају у изградњуспортских дворана, а са истим циљем и са значајнијим средствима постоји НИП.Заједничким плановима и кроз сарадњу, сва та средства биће усмерена укапиталне спортске објекте.Након састанка у Извршном већу,министарка Снежана Самарџић Марковић и покрајински секретар Модест Дулићобишли су Градски стадион "Карађорђе", Стрелиште и Соколски дом уНовом Саду. Министарство спорта и омладине јеу потпуности стало иза Европског првенства у атлетици за јуниоре, које ће сеодржати у Новом Саду 2009. године, рекла је министарка и најавила и изградњузатворене атлетске хале поред стадиона "Карађорђе", где ће се одржатиатлетска надметања.- Као предлог Министарстваспорта, пројекат затворене атлетске хале ушао је у НИП, као један од малогброја капиталних објеката које Република планира да финансира – рекла је СнежанаСамарџић Марковић.Разлози због којих сеМинистарство спорта и омладине ангажовало у организацији  Европског првенства у атлетици за јуниорејесу то што је у питању јуниорско првенство, па је део Министарства које себави младима нашло природан простор за свој ангажман, затим то што је реч оатлетици као базичном спорту – навела је републичка министарка и најавила да ћеу изради националне стратегије за развој спорта акценат бити стављен набазичне спортове, ангажман деце у спорту, изградњу спортске инфраструктуре иподстицај организованог спорта, односно спортских клубова.Модест Дулић је изнео податке даје Покрајински секретаријат за спорт и омладину издвојио 2,3 милиона динара засанацију отвореног малокалибарског стрелишта, у склопу пројекта "Најбољеиз Војводине" којим се пружа подршка "олимпијцима". Извршно већеВојводине дало је подршку организацији Европског атлетског првенства 2009.године, што значи да ће се укључити, не само у финансирање објеката који супотребни за његово одржавање, већ и у финансирање рада канцеларије која ћебити задужена за организацију овог такмичења. За санацију Соколског дома,обезбеђено је два милиона динара, чиме Покрајински секретаријат даје подршкуразвоју гимнастике, као базичног спорта.