/ Нови Сад, уторак, 23.05.2023

Мировић са епископом сремским Василијем разговарао о даљем уређењу Сремских Карловаца

Председник Покрајинске владе Игор Мировић састао се данас са епископом сремским  Василијем, са којим је разговарао о даљим плановима за обнову духовног и културног наслеђа у Сремским Карловцима и Епархији сремској.

У разговору је истакнуто да је предвиђена израда пројектно-техничке документације за свеобухватну ревитализацију Сремских Карловаца, која подразумева уређење инфраструктуре, фасада, канализације и друге радове. Израда пројектне документације биће финансирана из покрајинског буџета.

Пре две године Скупштина Србије донела је Закон о обнови културно-историјског наслеђа и подстицању развоја Сремских Карловаца, који обухвата и заштиту, уређење и унапређење природних добара и животне средине, као и обнову и изградњу пратеће инфраструктуре.