/ Нови Сад, петак, 21.09.2007

Модест Дулић примио војвођанске атлетичаре

Нови Сад,21.септембар – Покрајински секретар за спорт и омладину Модест Дулић примио једанас младе спортисте и њихове тренере из војвођанских клубова, међу којима суи они који су испунили  норму заОлимпијаду у Пекингу наредне године. Покрајински секретаријат је за ове спортистеприпремио и посебну материјалну подршку, намењену за припреме и набавкуопреме, тако да ће за Драгану Томашевић, Ивану Шпановић и Драгутина Топића битиобезбеђена трећина укупног износа од 600 хиљада динара. Свако од данас присутнихатлетичара јуниора остварио је значајан успех на балканском или чак европскомнивоу и многи су близу остваривања норми за европско, светско првенство или Олимпијскеигре.У разговору са проф. дрИваном Тончевим председником Атлетског савеза Војводине и Стеваном Зорићемпредседником Организационг одбора јуниорског првенства у атлетици 2009. које ћебити одржано у Новом Саду, покрајински секретар за спор и омладину рекао је даће и 12 милиона динара, обезбеђених ребалансом покрајинског буџета, битиуложено у опремање борилишта, набавку опреме, едукацију тренера и помоћгранским савезима, али и за подршку најбољим и најперспективнијим спортистимау оквиру пројекта подршке војвођанским олимпијцима “Тхе бест оф Војводина&рдqуо;.Посебно је важно да су војвођански атлетичари поново показали како је ова“краљица спортова&рдqуо; у нашој покрајини не само спорт са изузетном традициојом,већ и један од најуспешјих. Значајно је и то да млади атлетичари потичу не самоиз великих центара, већ и из малих средина. То је додатни мотив за подршку несамо гранским спорстким савезима, већ и општинама и атлетским клубовима, какоби били створени прави услови за даљи напредак атлетике. Томе ће допринети итакмичења какво је Јуниорско атлетско првенство Европе 2009. године које ћебити прилика не само за нове успехе наших младих спортиста, већ и за обнову иизградњу неопходних борилишта.