/ Нови Сад, четвртак, 04.10.2007

Модест Дулић уручио награде кошаркашима

Нови Сад, 4.октобар –  У Извршном већу Војводине,  Модест Дулић, покрајински секретар за спорт иомладину примио је кошаркаше, кошаркашице и њихове тренере из АП Војводине,који су овог лета остварили врхунске резултате у националним јуниорскимселекцијама и уручио им пригодне  новчаненаграде.Секретар Дулић,захваљујући се младим спортистима на оствареним резултатима, подсетио је да јеод прошле године Секретаријат увео нову буџетску ставку, за награде младимуспешним спортистима који су у току године остварили значајне резултате намеђународном плану. Ово је четврто уручење награда спортистима из различитихспортских дисциплина. Овога пута позвали смо 24 млада кошаркаша и кошаркашице иседам тренера.Дулић је објасниода су, на почетку, за награде била обезбеђена средства од милион динара, да би наконребаланса буџета била повећана на скоро два милиона динара јер су спортскирезутати младих селекција у 2007. години били за сваку похвалу и признање. Оње нагласио да су награде само један вид помоћи Секретаријата врхунском спорту.Према његовим речима, Секретаријат финансира и све програмске активности Кошаркашкогсавеза Војводине. Поред повећанаја средстава за наредну година, која ће битидиректно пласирана спортистима и тренерима, он је најавио установљавањепротокола између Извршног већа Војводине и Олимпијског комитета, како би се штоефикасније подржале припреме наших олимпијаца.Дулић је истакао и да сенаграда разликује од других зато што се уручује и тренерима, чиме се истичењихов значај за стварање врхунских спортиста и нихових резултата. У именаграђених захвалио се Бранко Лозанов, генерални секретар Кошаркашког савезаВојводине.