/ Нови Сад, понедељак, 04.06.2007

Мр Бојан Пајтић обишао радове на изградњи објеката у Општини Бач

Нови Сад, 4. јун – Председник Извршногвећа АП Војводине мр Бојан Пајтић  обишаоје данас  радове на изградњи објекта ПУ«Колибри» у Селенчи и  канализационемреже у Бачу, као  и завршне радове наизградњи фискултурне сале у ОШ «Моша Пијаде» у Бачком Новом Селу, где је  потписао Протокол о сарадњи између Фонда закапитална улагања АП Војводине са председником Општине Бач Томиславом Богуновићем.ПредседникПајтић је након обилазака изјавио да је врло поносан што Војводина постајеједно велико градилиште, јер се преко Фонда за капитална улагања садаинвестира у њену инфраструктуру, школе, болнице и путеве, а планира се да сејош више улаже. Мр Бојан Пајтић је нагласио да је у Општину Бач за ова трипројекта издвојено око 18 милиона динара, од чега четири милиона за обданиште уСеленчи, осам милиона за канализациону мрежу северног Бача и око седам милионаза фискултурну салу у Бачком Новом Селу. Надамо се, рекао је Пајтић, да ћеобданиште и фискултурна сала бити готови до септембра, пред почетак новешколске године. Покрајинска влада је до сада уложила око 600 милиона динара уФонд за капитална улагања, која су намењена за 11 неразвијених војвођанскихопштина, а  ребалансом покрајинскогбуџета планира се још  20 милијардидинара, које ће бити усмерене  укапиталне инвестиције за војвођанске општине. Томислав Богуновић је изјавио да  су пројекти за ова три објекта предати јошпрошле године, како би радови почели на време и били  завршени  до септембра ове године. Богуновић је додао дасе у Општини Бач планира изградња марине на Дунаву, која ће бити лоцирана уБачком Новом Селу, где се планира и изградња једног мањег Геронтолошкогцентра за 60 особа, а у догледно време почеће и изградња нове фабрике новихтехнологија.