/ , петак, 21.09.2007

Мр Бојан Пајтић отворио Меркур у Новом Саду

НовиСад, 21. септембар – Овде сам да у име Војвођана пожелим добродошлицу исрећан рад угледној словеначкој и европској компанији «Меркур» – рекао је председникИзвршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић на данашњем отварању трговинскогцентра у Новом Саду. У присуству бројних званица и гостију, војвођанскипремијер је истакао да је престижна словеначка компанија инвестирала десетмилиона евра у објекат од скоро хиљаду квадрата, да гради нови, три пута већипростор, да покреће производњу, анимира и упошљава домаће производнекапацитете.- То је важан и непосредан доказ да страникапитал у Војводини има сигурно и перпективно одредиште. У Србији данас послујеоко 400 фирми из Словеније, које су овде инвестирале око милијарду евра, а највишегринфилд инвестиција реализовале су словеначке фирме. Неке од најважних су ЈУБбоје и Тримо у Шимановцима, Цимос у Кикинди, Мелтал у Руми, Ковис и Нопал уБачкој Паланци, а само у 2007. години запажени су Меркур и Меркатор у НовомСаду, Максим у Инђији и Акрипол у Ковачици. Посебно нас радује што Фонд заподршку инвестиција у Војводини тренутно ради са још десет значајних потенцијалнихинвеститора из Словеније – рекао је мр Пајтић.Покрајинска администрација, кроз своје развојнефондове, стално унапређује инвестиционе потенцијале Војводине, објаснио је мрПајтић. У Војводини данас послује око 1.200 компанија са учешћем страногкапитала, а стране директне инвестиције у покрајини од 2003. године износиле супреко 2,5 милијарде евра.- У нашој Покрајини све је регулисано законима,имамо образоване и способне људе, па није чудо што смо постали прознатаевропска регија, која отвара тржиште чланица ЦЕФТЕ са 20 милиона и рускогтржишта са 150 милиона потрошача. Везе Војводине и Словеније трају дуго, увексу биле стабилне и чврсте, зато се надамо да ће се следеће године, када будепредседавала Европском унијом, Словенија ангажовати да се европске интеграцијепрошире на западни Балкан – рекао је председник мр Пајтић.Бројне званице и госте поздравио је и ДинеиКордежи, председник Управе компаније Меркур који је рекао да његова компанијаима укупно 4.000 запослених људи, а да је у новоотвореном објекту запослено 75лица. Компанија, по речима Кордежија, настоји да буде лидер на тржишту техничкеробе. У новом центру на Детелинари понуђено је преко 35.000 артикала за опремањекуће и уређење врта, као и производни програм намењен занатлијама, мајсторимаи предузећима.«Меркур» ће уложити преко 130 милиона евра, несамо у тржне центре, већ и у бројна предузећа, како би заокружилипроизводно-продајни процес.