/ , уторак, 27.11.2007

Мр Бојан Пајтић присуствовао обележавању 30. година Хс ДТД

НовиСад, 27. новембар – Председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтићи директор ЈВП «Воде Војводине» Бранислав Радановић данас су  присуствовали обележавању значајногјубилеја, 30. година Хидросистема Дунав -Тиса – Дунав на Брани на Тиси. У поменинжењеру, који је цео свој радни век посветио изградњи једног највећегхидросистема код нас Николи Миркову, председник Пајтић и директор Радановићположили су венац на спомен плочу великом пројектантну, а потом су обишли командусобу, где су уручили стипендије за три најбоље студенткиње хидрограђевине имелиорације.
Председник Пајтић је рекао да данас не само штообележавамо 30. година од пуштања у рад нашег највећег канала Дунав-Тиса-Дунав,ми одајемо почаст и великом човеку, који је ову брану створио својим напреднимрадом и залагањем. Посебна ми је част, што ћу уручити стипендије младимстуденткињама, које би по завршетку студија, са тако завидним просеком требаледа своје знање примене у оваквом систему као што је канал ДТД. Извршно веће АПВојводине је преко Фонда за капитална улагања издвојило милијарду и 450милиона динара за реконструкцију и изградњу насипа дуж брањене обале Тисе.  Директор Радановић је објаснио да ће ЈВП «ВодеВојводине» осим  што ће наставити сарадом око реконструкције и изградње насипа, осавременити систем рада, на тајначин што ће се бежичним путем умрежити Брана на Тиси са нашим радним просторијамау Новом Саду, тако да ћемо у сваком тренутку имати преглед стања водостаја уканалу. Брана на Тиси, иако је стара 30. година, нагласио је БраниславРадановић, и даље обавља своју матичну функцију, а то је поредпољопривредног наводњавања, доводи воду у рибњаке и индустрије, азахваљујући њеним техничким карактеристикама омогућена је пловидба унутархидросистема ДТД.