/ Инђија, среда, 17.10.2007

Мр Бојан Пајтић пустио у рад нови погон ”ИГБ Аутомотиве Цомп” у Инђији

НовиСад/Инђија, 17. октобар – Председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтићданас је свечано пустио у рад производни погон у фабрици “ИГБ Аутомотиве Цомп&рдqуо;у Инђији, која је део немачке компаније “Бауерхин&рдqуо;, а бави се производњомгрејача за аутомобилска седишта, електронику и сензоре за аутомобилска седишта.Свечаности су присуствовали председниккомпаније “Бауерхин&рдqуо; Јосеф Хилмер и председник Општине Инђија Горан Јешић.ПредседникПајтић је нагласио да је у протекле две године преко програма које спроводиИзвршно веће АП Војводине запослено преко 20.000 људи.  У прилог овој информацији иде и чињеница даје само у овој фабрици до сада посао нашло 300 радника.  Уколико се производња буде ширила у нареднихпет година  запослиће се још 300 људи. Општина Инђија, која има добру сарадњу сапокрајинским Фондом за привлачење страних инвестиција (ВИП) је успоставилаконтакт са овом познатом немачком фирмом, која је одлучила да уложи својкапитал у нашу регију у инђијску општину. Ово је јако добар сигнал да Војводинаима много тога да понуди страним улагачима, а наше тржиште је отворено за свакусарадњу са страним партнерима, нагласио је на крају председник Пајтић. Председник компаније Хилмер се захвалио нагостопримству војвођанским домаћинима нагласивши да се нада да ће производња дарасте, јер се грејачи за седишта производе за све марке аутомобила од БМW-а, Мерцедеса,Опела, Фиата, Форда, Хyундаи, Порцхеа, Ренаулта, Шкоде И многе друге, а широмсвета “Бауерхин&рдqуо; запошљава око 2.000 радника. Надам се, рекао је Хилмер, да ћеиз ове наше фабрике, грејачи за седишта ићи у целу Европу и да професионалнаподршка какву им је пружила општина Инђија је позитиван сигнал за рад.-  Војвођанскифонд за привлачење страних инвестиција заједно са општином Инђија до сада суреализовали два пројекта – изјавио је Горан Јешић и објаснио да се први односина компанију “Бауерхин&рдqуо;, која је почела са радом, а друга је везана зареализацију пројекта једне Словачке компаније, која ускоро треба да почне сарадом у овој општини – рекао је Јешић.