/ Зрењанин, четвртак, 30.08.2007

Мр Бојан Пајтић свечано отворио Сајам ”ИНОЦООП 2007” у Зрењанину

НовиСад, 30.август – Председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић данас је уЗрењанину свечано отворио осми по реду Сајам иновација, кооперација ипредузетништва «ИНОЦООП 2007». У присуству бројних посетилаца, госте јепоздравио и председник Скупштине општине Зрењанин Горан Кнежевић, председникРегионалне привредне коморе Зрењанин Милан Радовановић и представник Европскеагенције за реконструкцију Џон Вајт.Обраћајући се гостима и излагачима председник Пајтић је рекао да је задатак Извршногвећа АП Војводине да као сервис грађана помогне им у обезбеђивању више посла,већих плата, бољег стандарда, да оживимо производњу,  ојачамо пољопривреду,  створимо миран амбијент у којем ће се поштенорадити и добро живети.,,Сумирајући резултате могу да кажем да смо испунилисве задатке, од којих издвајам као приоритет европски оријентисану Војводину.Да би се људи, који живе на територији Војводине, објаснио је председникПајтић осећали сигурно и могли да почну свој бизнис, ми смо формирали неколикофондова, кроз које смо усмерили средства у развојне пројекте, технолошкиразвој, развој привреде и пољопривреде. Захваљујући овим корацима упоследњих годину дана стопа незапослености је смањена за 14,4 одсто, где сеовај постотак највише изразио код доброг менаџера појединих војвођанскихопштина, као што је случај у Зрењанину, Инђији и Сомбору. Међународни карактеркоји овај сајам има, апострофирао је Пајтић, је прилика да видимо где смо уЕвропи по питању организације, производње, техничко-технолошких достигнућа ирегулативе у овој области, јер сама чињеница да је на овом сајму укупно 146излагача, од чега је 71 учесник из иностранства, говори у прилог овој чињеници,да је Војводина најнапреднији део Србије.