/ Зрењанин, уторак, 28.08.2007

”Најбоље из Војводине” на 47. Помурском пољопривредном сајму у Горњој Радгони

Гоња Радгона, 28. август– На 47. Помурскомпољопривредном сајму у Горњој Радгони (Република Словенија) наступају иизлагачи из Војводине, носиоци знака "Најбоље из Војводине". Њиховнаступ је остварен под покровитељством Покрајинског секретаријата за привредуа данашњој презентацији пројекта "Најбоље из Војводине" на штандувојвођанских произвођача, присуствовао је и словеначки министар пољопривредеИсток Јарц.Поздрављајући госте на штанду Најбоље из Војводине помоћникпокрајинског секретара за привреду Хајналка Клебецко Макаи нагласила једа ова сајамскаманифестација за предузећа из наше покрајинеима посебан значај, јер најављује скорашње председавање Републике СловенијеЕвропском унијом, а понуда овде изложених војвођанских производа може битипласирана било где на тржишту ЕУ, јер производи испуњавају све потребнестандарде.- Покрајински секретаријат за привреду са пројектом"Најбоље из Војводине" има веома запажен наступ на овојманифестацији о чему сведочи и низ контаката са представницима привреднихкомора, компанија и организација како из Словеније тако и из Хрватске,Мађарске, Пољске и других земаља, које су изразиле заинтересованост запроизводе војвођанске прехрамбене индустрије.Министар пољопривреде Словеније Исток Јарц изразиоје задовољство посетом заједничком штанду "Најбоље из Војводине" имогућношћу да се упозна са понудом на штанду Покрајинског секретаријата запољопривреду. Министар Јарц је нагласио да Словенија одувек има добру сарадњуса Војводином и Србијом, посебно у области пољопривреде и прехамбенеиндустрије.- Словенија је увозник хране, нарочито оне којупроизводи Војводина, као што су житарице и други прехрамбени производи и јажелим да се произвођачи из Војводине и Србије врате на словеначко тржиште -рекао је министар пољопривреде Словеније.На овогодишњем "Помурском сајму"присутно је више од 1500 излагача из тридесетак земаља, а на штанду "Најбољеиз Војводине" припремљеном под покровитељством покрајинскогсекретаријата за привреду, учествовали су: Научни институт за ратарство иповртарство из Новог Сада, "Дијамант" из Зрењанина, "Слован-прогрес"из Селенче, "Соја-протеин" из Бечеја, "Биг Булл" изБачинаца, "Медопродукт" из Таванкута, Индустрија меса Топола из БачкеТополе и Владимир Хуњади, произвођач меда из Петроварадина.