Picture of the authorPicture of the author
/ Нови Сад, четвртак, 17.12.2009

Најбољим студентима медицине и стоматологије уручене награде Фонда ”Слађана Ђорђевић”

17122009_nagrade_ms

Читај ми

Читај ми
AA

Нови Сад, 17. децембар – Под покровитељством Скупштине АП Војводине и кабинета потпредседнице Скупштине АПВ доц. др Браниславе Белић, најбољим студентима прве и завршне године Медицинског и Стоматолошког факултета у Новом Саду данас су, петнаести пут за редом, уручене награде Фонда „Слађана Ђорђевић". У знак сећања на трагично преминулу студенткињу Стоматолошког факултета у Новом Саду Слађану Ђорђевић, њени родитељи Весна и др Драгиша Ђорђевић и брат Никола, формирали су при Медицинском факултету фонд који носи њено име. Фонд је основан 1994. године са циљем да помогне младим даровитим студентима и већ 15 година се из овог Фонда додељују новчане награде најбољим студентима прве и завршне године сртоматологије и медицине, спонзорише стваралаштво студената и младих стручњака, одласци на конгресе, саветовања и студијска путовања. Фонд је и организатор познате ликовне колоније „Лептир белих крила", у којој је учешће узело преко 250 сликара из земље и иностранства, а продајом насталих слика прикупљају се средства за помоћ најбољим студентима.
Потпредседница Скупштине АП Војводине Бранислава Белић изразила је велико задовољство што је покрајински парламент већ другу годину за редом домаћин овако важног скупа.

„Награда Фонда „Слађана Ђорђевић" је веома значајна за студенте медицине и сртоматологије јер представља велико признање за труд који су уложили и успехе који су постигли. Такође, у данашњем тешком економском тренутку, ово је један добар и леп гест, који им пружа подршку. Није ни мало лако постићи овако велике просеке на Медицинском и Стоматолошком факултету и ови млади људи могу да буду пример и подстрек будућим генерацијама", нагласила је потпредседница Белић. Она је истакла да ће Скупштина АПВ, у оквиру својих надлежности, наставити да као и до сада подржава овакве активности и позвала појединце и привреднике који имају могућности да помогну даљи рад овог хуманог Фонда.
Награде Фонда „Слађана Ђорђевић" ове године су добили: студенти прве године Медицинског факултета Александра Вејновић и Слободан Марковић, чија је просечна оцена 10,00, студенткиња прве године Стоматолошког факултета Милена Јањић, са просеком 9,63, Дуња Глишић, која је пре рока дипломирала на Медицинском факултету са просеком 9,92 и Мирослава Баста и Татјана Вукадинов, које су дипломирале на Стоматолошком факултету за 6 година за просечном оценом 9,43. Награђени су, поред дипломе Фонда «Светлана Ђорђевић», добили и новчану награду у износу од 10.000 динара, уметничку слику и комплет најновијих издања књига издавачке куће «Прометеј».
Проф. др Нада Шљапић, обраћајући се студентима, истакла је своје уверење да ће овогодишњи добитници награде наставити традицију својих претходника  тако што ће постати лекари хуманисти неприкосновеног морала и интегритета. Она је додала и да је до сада Фонд «Светлана Ђорђевић», наградио 69 студената медицине и стоматологије који «када би се сакупили на једно место, могла би се направити клиника европског и светког ранга».
Председница Фонда Весна Ђорђевић истакла је да је један од основних циљева овог фонда да студенти медицине и стоматологије остану повезани како би се створила чврста и истинита научна елита. Наглашавајући задовољство због могућности породице Ђорђевић да помогне младим студентима медицине, председница Фонда је истакла своје уверење да ће сви свршени студенти пронаћи запослење и изградити успешне каријере. 

fixed-img