/ Зрењанин, петак, 21.09.2007

Нова дечја игралишта у селима јужног Баната

Нови Сад,21. септембар – Захваљујући Покрајинском секретаријату за демографију,породицу и друштвену бригу о деци, малишани у неколико насеља у општиниАлибунар, као и у селима Михајлово и Бело Блато код Зрењанина, ускоро ћедобити нова места за игру. Уговори о додели средстава за изградњу и опремањедечјих игралишта у овим местима потписани су у Извршном већу Војводине.Потписан је и уговор о додели средстава за адаптацију крова предшколскеустанове у Банатском Карловцу.Према речима покрајинског секретараНовке Мојић, за изградњу дечјих игралишта у насељима Николинци, Добрица,Селеуш, Јаношик и Иланџа у општини Алибунар издвојено је 1,5 милион динара, наоснову пројекта невладине организације “Дечји покрет&рдqуо; из Банатског Карловца. Заопемање дечјег игралишта у Михајлову издвојено је 300 хиљада динара, заигралиште у оквиру Основне школе “Братство јединство&рдqуо; у Белом Блату изпокрајинског буџета издвојено је 250 хиљада динара, док је за адаптацијукрова предшколске установе у Банатском Карловцу обезбеђено 805 хиљада динара.- Покрајински секретаријат задемографију, породицу и друштвену бригу о деци настоји да свој деци у Војводиниомогући једнаке услове за нормалан развој, без обзира да ли живе у малим, иливеликим срединама. Прошле године, из покрајинског буџета, за адаптацијуигралишта при предшколским установама у Војводини издвојено је преко 20 милионадинара – рекла је Новка Мојић, уз обећање да ће Секретаријат наставити овуакцију.