/ Суботица, четвртак, 04.10.2007

Новка Мојић посетила породицу Перна у Суботици

Суботица/Нови Сад, 4.октобар – Покрајински секретар за демографију, породицу и друштвену бригу о дециНовка Мојић посетила је породицу Перна Атиле у Суботици. Породица Пернаје једна од првих која је потписала уговор о кредитирању са Фондом застамбено-кредитни пронаталитет Општине Суботица. Реч је кредитима намењениммладим брачним паровима за које су трећину средстава обезбедили ОпштинаСуботица и Извршно веће  АП Војводине, адве трећине Еуробанк ЕФГ Штедионица, која је на јавном конкурсу понудиланајповољније услове кредитирања. Рок отплате кредита је 25 година, при чемусе део који обезбеђује Општина враћа без камате и у висини месечне рате којазависи од броја деце у породици. Како се за свако дете проценат враћањакредита Фонду умањује за 25%  породица Перна која има четворо деце,отплаћује само део кредита банци.
Приликом посете Новка Мојић је нагласила да је овајвид популационе политике заживео само у Суботици и изразила наду да ће и другелокалне самоуправе, уз помоћ Покрајине, пронаћи моделе за решавање стамбенихпроблема породица са децом.  Занимљив је и податак да се породица Перна уселила усвоју кућу на десетогодишњицу брака.