/ Нови Сад, уторак, 05.06.2007

Обезбеђена средства за отварање радионица и простора за децу са посебним потребама у Бачу

Нови Сад, 5. јуни – Новка Мојић,покрајински секретар за демографију, породицу и друштвену бригу о деци и ТомиславБогуновић, председник општине Бач, потписали су уговор, на основу кога ће, изпокрајинског буџета, бити обезбеђено 1,3 милиона динара за отварање радионицаи простора за децу са посебним потребама у Бачу. Оснивачи нове установе су општинаБач, Предшколска установа “Колибри&рдqуо; и невладина организација “Центар за локалнудемократију&рдqуо; из Бача.- Биће адаптиран простор у предшколској установи“Колибри&рдqуо; у Бачу, а особље које ради у овој установи биће едуковано за рад садецом са посебним потребама – рекла је Новка Мојић. – Општина Бач, са шеснаестхиљада становника, има изразито нагативан природни прираштај, најнижи уЈужнобачком округу – минус 8,9 промила – због чега је  посебна пажња поклоњена друштвеној бризи одеци. До сада је Извршно веће Војводине подржало бројне пројекте општине Бач уобласти друштвене бриге о деци, а један од њих је изградња предшколскеустанове у Селенчи.