/ Нови Сад, четвртак, 11.10.2007

Обилазак радова на локалном путу у Општини Житиште

Нови Сад, 10. октобар – Председник Извршног већа АПВојводине мр Бојан Пајтић обишао је радове на санацији локалних путева у МЗТорак у Општини Житиште. Средства за радове на путној мрежи у вредности од 185милиона динара обезбеђена су из Фонда за капитална улагања Војводине. У делегацијиИзвршног већа АПВ били су и потпредседник Већа др Габор Лоди, покрајинскискеретар за финансије Јовица Ђукић и директор Фонда за капитална улагањаМомчило Миловић. -Средњи Банатје деценијама један од најзапостављенијих и најнеразвијенијих деловаВојводине. Због тога се посебна пажња посвећује овом делу покрајине, рекао јеПајтић и додао да ће у ову општину ове године бити уложено 345 милиона динара ито у сва насељена места.  Како је Пајтић рекао, да би се Војводина развијаламорају да се развијају и села и градови, тако да ће се радови одвијати у свимместима, до којих ће стићи инвестиције Извршног већа АПВ преко покрајинскихфондова. Акценат ће бити стављен на изградњу канализационе и водоводне мреже,саобраћајну инфраструктуру, што обезбеђује могућност за рад и развитак.Средства која се инвестирају су скоро двоструко већа него што је годишњибуџет општине Житиште – што је резултат залагања за усвајање новог УставаСрбије, који доноси могућност за развој Војводине, о чему говоре и све овеинвестиције и радови који се изводе у Војводини. Пајтић је рекаода је овај део Војводине Европа у малом због националне структуре становништва.Стога је грађанима ове области потребна помоћ да развију своју привреду. То ћедопринети очувању оваквог састава становништва и помоћи младим људима дадобију запослење и обебеде себи егзистенцију и остану у својим местима.