/ Нови Сад, четвртак, 05.07.2007

Одржана промоција трећег броја часописа за управљање комуницирањем ЦМ

Нови Сад, 5. јул –  У Извршном већу Војводине одржана је промоцијатрећег броја часописа за управљање комуницирањем ЦМ (ЦоммуницатионМанагемент Qуартелy), који издају Протоцол, Нови Сад и Факултет политичких наука,Београд. На промоцији су говорили Милорад Ђурић, покрајински секретар заинформације, проф. др Мирољуб Радојковић и уредник Борис Лабудовић.Изражавајући задовољство што је Покрајински секретаријат заинформације подржао овакав пројекат, неопходан на нашој научној и истраживачкојсцени, секретар Ђурић је истакао интенцију аутора да прошире простор заутврђивање, или размену идеја о савременој комуниколошкој пракси, и за сучељавање различитих гледишта. Ђурић је запазио да је комуникацијско поље понајвише изложенотехнолошком хипердетерминизму и највише се мења у процесима технолошкихиновација, па је поред праксе изузетно важно да се развије теоријски дискурс оономе шта се дешава у пракси. Он је изразио наду да ће часопис ЦМ бити сталнатрибина за размену мишљања о феномену комуникација. Уз констатацију да је зачасопис највећи изазов устаљивање и преживљавање, Ђурић је рекао да смо сведоципревише нових пројеката који су се брзо гасили. Управо је то био мотив да сеСекретаријат укључи и новчано помогне излажење трећег броја часописа ЦМ.Проф. др Мирољуб Радојковић истакао је да се часопис, каотромесечник, успешно одржава на тржишту, иако су услови за издавање приручникавеома тешки. Изразио је наду да је дошло време када напредак или стабилизацијасвих области живота може да захвати донекле научне установе и научну јавност.Он је додао да часопис попуњава доста велику празнину, која је насталараспадом Југославије, подсетивши на сличне публикације које су тада излазиле,попут часописа «Новинарство« у издању Института за новинарство у Београду, каои на часопис из области радиодифузије «Радио и ТВ теорија и пракса«. ПрофесорРадојковић изразио очекивања да ће у часопису сарађивати научни радници истуденти из ове области, те да неће бити проблема да се попуне све његовестранице. О концепцији и значајним домаћим и страним ауторима који су непосредносарађивали са Редакцијом у излажењу и овог број ЦМ говорио је уредник БорисЛабудовић.