/ Нови Сад, среда, 17.10.2007

Отворен вртић у Селенчи

Селенча/Нови Сад, 17.октобар  – Покрајински секретар задемографију, породицу и друштвену бригу о деци Новка Мојић и председник општинеБач Томислав Богуновић отворили су данас вртић у Селенчи. Изградњу вртића заједничкису помогли Покрајинска влада, преко Секретраијата за демографију породицу идруштвену бригу о деци и Фонда за капитална улагања и општина Бач. Инвестираноје преко 250 хиљада евра.- Са великим задовољствомприсуствијем отварању вртића и Селенчи, који је веома значајан за малишане и њиховеродитеље у овом месту. Од данас више од стотину малишана имају потпуно новпростор за рад и игру – рекла је Новка Мојић приликом отварања вртића. Она једодала да је Покрајинска влада препознала значај изградње нове зграде вртића уСеленчи, јер је то једна од ретких средина у Војводини, где је много више деценего што досадашњи капацитети могли да прихвате. – Вртић је изграђен веомабрзо, а предстоји још опремење просторија, за шта ће Секретаријат, на чијемсам  челу, издвојити додатна средства,обећела је Новка Мојић.Председник општине Бач, ТомиславБогуновић, захвалио се Покрајинској влади на помоћи, и најавио да је у плануизградња спортске хале између новог вртића и основна школе.
Иначе, Покрајински секреатријатза демографију, породицу и друштевену бригу о деци има низ мера којма брине одеци. Једана од мера, која је посебно заживала јесте регресирање трошковаборавка за треће и четврто дете у предшколским установама. Новка Мојић јеистакла да је ова мера веома значајана као помоћ родитељима и додала да ће и унаредном периоду, значајна средства бити издвајана за ову намену.