/ Нови Сад, уторак, 28.12.2021

Покрајина и Општина Темерин улажу 115 милиона динара за магистрални цевовод

Покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство Чедомир Божић обишао је данас радове на изградњи магистралног цевовода у општини Темерин и том приликом навео да је вредност ове инвестиције 115 милиона динара, од чега је 40 милиона обезбедио Покрајински секретаријат за пољопривреду, а остатак Општина Темерин.

„Изградњом овог цевовода биће регулисан притисак воде у Старом Ђурђеву и Бачком Јарку, и обезбеђена довољна количина воде за радну зону VIII, на улазу у Бачки Јарак из правца Новог Сада”, истакао је ресорни секретар.

Покрајински секретаријат ће и у следећој години, како је казао Божић, наставити са подршком оваквим и сличним пројектима. Истакао је и то да је циљ унапређење свих сегмената у области пољопривреде, те позвао све пољопривреднике да у наредној године конкуришу за субвенције Секретаријата.

Обиласку су присуствовали и председник Општине Темерин Младен Зец, његов заменик Дејан Брадаш и директор Јавног комуналног предузећа „,Темерин“ Жељко Џакула.